ТОВ "Евростандарт"
Україна, 04112, Київ, вул Грекова 3, офіс 8

тел.
228-16-64, 453-96-05

E-mail:
office@evrostandart.kiev.ua

Застосування ПЕТ упаковки

 ПЕТ-преформи – це полімерна заготівля з якої шляхом видування отримують ПЕТ-пляшку для пакування харчових та не харчових, газованих та негазованих рідин.
   Сировиною для виготовлення преформ є гранульований полімерний матеріал – поліетилентерефтелат (ПЕТ). Останнім часом завдяки його властивостям ПЕТ широко використовується для виготовлення різноманітної тари та матеріалів для упаковки. Основними перевагами в порівнянні з традиційними матеріалами є такі як ціновий аспект, вага, здатність матеріалу до повторного використання і дизайн упаковки (форма, м’якість, герметичність і т.д.)
   Завдяки додаванню до ПЕТ-матерілу спеціальних добавок можна отримати ПЕТ-тару зі спеціальними властивостями – високі бар’єрні показники (по кисню та вуглекислому газу),  низький зміст ацетальдегіду, високий рівень захисту уф-променів і т.д.
   ПЕТ-приформи виготовляються на автоматичних горизонтальних термопластавтоматах методом лиття під тиском.
   Технологічний процес виробництва ПЕТ-приформ передбачає спеціальну підготовку ПЕТ-сировини, а саме її ретельну сушку, бо ПЕТ-гранулят –це гідроскопічний матеріал ,і через вологу трапляється деструкція полімеру. Полімерна сировина зберігається в спеціальних силосах, звідки вона ,за допомогою пневмосистеми, транспортується безпосередньо в бункери сушки і далі до технологічного обладнання, на якому виготовляється преформа.
На Європейському ринку здебільшого використовується 3 стандарти горловини преформи.
- стандарт «PCO 28 mm» ( від анг. Plastic Closures Only)
- стандарт «Bericap 38 mm» ( назва компанії, що запатентувала дизайн)
- стандарт «BPF 38mm» ( від англ. British Plastic Federation)
   На ринку напоїв України здебільшого використовується два стандарти горловини преформи: BPF  (British Plastic Federation ) та PCO (Plastic Closures Only).
   Стандарт BPF отримав найбільше розповсюдження в Північній частині Європи, РСО -в США. Британська Федерація Пластика –це організація ,до обов’язків якої входить розробка та затвердження стандартів, що стосуються пластмасових виробів, в тому числі і упаковки. Так в Європі стандарт BPF отримало більше розповсюдження ніж РСО. 
   Примітка: на малюнку знаходиться фрагмент креслення модифікованої горловини BPF з полегшеним супортним кільцем. Пунктиром показана конфігурація супортного кільця стандартної горловини BPF. Масштаб зображення 1:1. Однак в залежності від конфігурації вашого монітору, зображення можу виглядати або трохи менше, або трохи більше своїх розмірів.
   Ці обидва стандарти виконують важливу функцію – газо утримання. З точки зору рівня газо утримання, обидва стандарти майже ідентичні. Але перевага стандарту РСО заклечається в тому, що він легше за BPF.
   Економія ПЕТ при переході p BPF до РСО складається від 1 до 2 г.